Telefon

TEL: 32 359 22 11
FAX: 32 359 22 12

E-mail

elc@us.edu.pl

Adres

ul. Bankowa 14
Biuro: pok. 505
40-007, Katowice

English Language Centre – Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne British Council – przygotowanie do międzynarodowych certyfikatów z języka angielskiego. Kursy w tygodniu lub weekendowe, intensywne przygotowanie do egzaminów: FCE, CAE, CPE, IELTS (dla osób chcących studiować lub pracować za granicą), TOLES (egzamin dla prawników). Wiele sesji, dogodne terminy; wersja papierowa i komputerowa.

Zapisy: www.britishcouncil.pl. Więcej informacji: 32/3592211

Kierownictwo

Aleksandra Gelner

Aleksandra Gelner

Uczy języka nieprzerwanie od 1984, kiedy ukończyła studia filologiczne w Uniwersytecie Śląskim. Jest metodykiem, wykładowcą w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym, i innych instytucjach, nie tylko w Polsce. Umiejętności, które wykorzystuje w codziennej pracy ze studentami, zdobywała również w Grecji, na Malcie, w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Kieruje Studium Intensywnej Nauki Języka Angielskiego, ELC przy Uniwersytecie Śląskim. Lubi porozmawiać o psychologii, filmie, religii, książkach i... życiu. Mama dwojga dorosłych ‘dzieci’.

Wykładowcy

Błażej Aksamitek

Błażej Aksamitek

Anglista i egzaminator Cambridge FCE i CAE. Cały czas dokształca się podyplomowo. Uwielbia uczyć, bo uczeniem nie sposób się znudzić, a każde zajęcia to nowe wyzwanie. Stawia na empatię. Stara się zapewnić studentom to, czego potrzebują – zanim jeszcze o tym pomyślą. Praktykuje komunikację z odcieniem leksykalnym. Lubi nowe technologie i zawsze pamięta o nieobecnych na zajęciach. Wielbiciel brytyjskiego humoru i absurdu. Obiecuje, że prędzej czy później, każdy jego student nie tylko obejrzy, ale doceni przynajmniej jeden odcinek Fawlty Towers.

Marta Aksamitek

Marta Aksamitek

Absolwentka anglistyki i podyplomowych studiów dla tłumaczy na Uniwersytecie Śląskim. Lektorka i egzaminatorka Cambridge. Prowadzi zajęcia z języka ogólnego i prawniczego. Tłumaczka z doświadczeniem pracy nad telewizyjnymi programami popularnonaukowymi, filmami i tekstami akademickimi. Wierzy w podejście komunikacyjne, szczególnie ze wsparciem nowych mediów. Entuzjastka kina nowohoryzontowego, Nicka Cave’a i Andrzeja Stasiuka. Prywatnie: właścicielka Zośki i Zyźka, dwóch Brytyjczyków .

Piotr Gusta

Piotr Gusta

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Tłumacz języka angielskiego specjalizujący się w tekstach prawniczych i ekonomicznych. Od wielu lat stale współpracuje z kancelariami prawniczymi oraz biurami tłumaczeń z całego kraju, jak również prowadzi specjalistyczne kursy Legal English na różnych poziomach zaawansowania dla prawników i studentów prawa. Prywatnie, wielbiciel dobrego kina i zapalony biegacz.

Martyna Janiszewska-Combes

Martyna Janiszewska-Combes

Trenerka komunikacji dla biznesu, metodyk i menadżer. Ma za sobą studia filologiczne i podyplomowe w Uniwersytecie Śląskim. Stypendia w kilku uniwersytetach Wielkiej Brytanii (Reading, Stirling, Plymouth) z zarządzania, metodyki, HR i Public Relations. Ma bogate doświadczenie współpracy z wyd. Cambridge University Press i w zarządzaniu w prywatnym sektorze edukacji językowej. Jest wieloletnim wykładowcą studiów magisterskich i podyplomowych w Uniwersytecie Ekonomicznym, na kierunkach: Zarządzanie Projektami Międzynarodowymi i Negocjacje Międzynarodowe. Specjalizuje się w tzw. ‘soft skills’.

Bożena Pawłowska

Bożena Pawłowska

Absolwentka anglistyki Uniwersytetu Śląskiego. Od lat z pasją uczy na niemal wszystkich poziomach językowych. Egzaminator(ka) Cambridge FCE, CAE, CPE. Prowadzi zajęcia z metodyki nauczania języka angielskiego w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli. Ma 20 lat doświadczenia w prowadzeniu własnej szkoły językowej. Odbyła szkolenia w Wielkiej Brytanii, m.in. Pilgrims w Canterbury, nt: Multiple Intelligencies, NLP, itp. Specjalizuje się w kursach „na życzenie”. Uważa, że „chcieć to móc” i dba o dobrą, inspirującą relację ze studentami. Prywatnie, mama dwójki nastolatków. Wypoczywa ćwicząc jogę wśród zieleni, którą sama zasadziła ….lub spacerując po The South Bank of London.

Eva Piotrowska

Eva Piotrowska

Resident guest native speaker examiner – Cambridge Examinations. Eva came to Poland for 1 year, …14 years ago and is just as surprised by this as anyone. She’s a certified Australian, has the dry sense of humour and the accent to prove it, as well as MA in Applied Linguistics from The University of New England, Australia, and Diploma in Education from Sidney University. Also: Cambridge CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages). She enjoys teaching pronunciation and loves it when students come to class with a positive attitude and a willingness to participate.

Michele Simmons

Michele Simmons

Była z nami przez ponad 14 lat, a potem poleciała do USA zobaczyć swego pierwszego wnuka. Pewną ręką prowadziła studentów do Certificate of Proficiency in English. Doświadczenie w amerykańskiej firmie prawniczej wykorzystywała prowadząc specjalistyczne zajęcia Legal English. Jest osobą niezwykle ciężko pracującą, skrupulatną, bezkompromisową i o wielkiej mądrości życiowej. Była wyrocznią językową dla pracowników UŚ w kwestii stylu i poprawności artykułów i abstraktów. Liczymy, że jeszcze do nas wróci.

Egzaminy

Maria Gałązka

Maria Gałązka

Koordynator Centrum Egzaminacyjnego w Katowicach…. od zawsze. Osoba, która gwarantuje, że wszystko, co związane z sesjami egzaminacyjnymi FCE, CAE, CPE, IELTS itd. będzie perfekcyjnie przygotowane i idealnie przeprowadzone. Wie absolutnie wszystko, o czym kandydat na dumnego posiadacza międzynarodowego certyfikatu językowego wiedzieć powinien. Zawsze służy fachową radą i pomocą w załatwieniu niezbędnych formalności. Prywatnie, skrywa wiele ciekawych pasji, m.in. do podróży i muzyki.

Administracja

Monika Zbrzeska

Monika Zbrzeska

Nie wykładowca, lecz… użytkowniczka języka angielskiego. Bardzo sprawnie i dyskretnie opiekuje się wszystkimi i wszystkim, co dotyczy administrowania English Language Center/SINJA. Wie absolutnie wszystko o kursach, planach i tajnikach logistyki. Precyzyjnie poinformuje, serdecznie doradzi i pomoże dopełnić wszystkich formalności, które ‘piętrzą się’ na drodze do mistrzowskiego opanowania języka. Posiadaczka najmilszego uśmiechu, który tonizuje temperamenty i łagodzi obyczaje.

wolontariusze

Wolontariusze

Pracują z nami przy logistycznych zagadnieniach związanych z organizacja międzynarodowych egzaminów CAMBRIDGE: FCE, FCE for Schools, CAE, CPE, IELTS, BEC, etc.